Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

kolor rolet
Powrót

Jak dobrać rolety do koloru ścian?

Nie da się ukryć, że rolety wewnętrzne pełnią funkcję praktycznym w pomieszczeniu. Osłaniają przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a niektóre z materiałów mogą zupełnie zaciemniać pomieszczenie. Trzeba przyznać, że rolety materiałowe mają też aspekt dekoracyjny. Jak dobrać je do koloru ścian? Znamy kilka trików.

Kolor rolet i ścian – ciepły czy zimny?

Pierwszym krokiem, jaki możesz wykonać, jest ustalenie, w jakim kolorze masz ściany. Na sam początek warto ocenić, czy jest on ciepły czy zimny. Pierwszy z nich często ma tonację żółtą beżową, brązową lub czerwoną. W ten sposób znacznie łatwiej będzie Ci dopasować rolety materiałowe, które będą kwintesencją przytulności i przyjemnej atmosfery we wnętrzu.

Ciepła kolorystyka świetnie też współgra z drewnianymi meblami i stolarką okienną. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre barwy mogą przytłaczać pomieszczenie, np. ciepły odcień brązu na wszystkich ścianach i dodatkowo ciemne rolety.

Zimne odcienie na ścianie i w postaci dekoracji okiennych pomagają stworzyć aranżacją pełną harmonii. Świetnie też radzą sobie z odbijaniem naturalnego światła. Właśnie dlatego to częsty wybór do małych, wręcz mikroskopijnych pomieszczeń. Chłodna tonacja jest wykorzystywana w mocno nasłonecznionych salonach, biurach czy sypialniach, ponieważ nie przytłaczają wnętrza. Niektórym domownikom mogą przeszkadzać wpadające promienie słoneczne do mieszkania, dodatkowo podkreślone ciepłym odcieniem ścian. W takich przypadkach mogą jednak sprawdzić się żaluzje dzień noc w chłodnym odcieniu, które pomogą Ci stworzyć praktyczną aranżację.

Wykorzystaj koło barw, aby skutecznie łączyć odcienie

Aby wiedzieć, które odcienie ze sobą kontrastują albo idealnie do siebie pasują, możesz skorzystać z tzw. koła barw. Przypomina ono okrągłą tęczę, gdzie znajdziesz najbardziej charakterystyczne kolory w wielu odcieniach. Na przeciwko siebie znajdują się takie barwy, które ze sobą kontrastują. To połączenie dosyć odważne, dlatego trzeba zastanowić się, jaką funkcję mają pełnić rolety materiałowe we wnętrzu. We wnętrzach częściej szuka się bezpiecznych połączeń, czyli kolorów, które w kole barw leżą obok siebie. W ten sposób stworzysz harmonijną i spójną przestrzeń.

Rolety materiałowe a kolor ścian – co jeszcze warto wiedzieć?

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając rolety materiałowe? Klasycznymi odcieniami, których nie znajdziesz w kole barw, są biel, szarość, beż i czerń. To tak uniwersalne kolory, że nietrudno je wpisać w każdą aranżację. Dają też wiele możliwości, jeśli chodzi o żaluzje dzień noc i ich dopasowanie do charakteru pomieszczenia.

Kolor tkaniny może mieć też różną intensywność. Przy aktualnie stosowanych rozwiązaniach technologicznych, w pełni zaciemniające rolety materiałowe nie muszą wcale mieć ciemnego odcienia. Jasne tkaniny również świetnie się sprawdzą. Do wyboru masz wiele barw o różnym stopniu nasycenia. Aby zdecydować się na konkretny kolor, określ styl swojej aranżacji. W pomieszczeniach skandynawskich czy minimalistycznych, lepiej prezentują się pastele. Z kolei styl nowoczesny, klasyczny, rustykalny często wiąże się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi.

Rolety materiałowe warto też dopasować do charakteru pomieszczenia. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie do pokoju dziecięcego, możesz wziąć pod uwagę tkaniny z artystycznym wzorem. Taki niestandardowy akcent będzie świetnie podkreślać całą aranżację.

Rolety materiałowe możesz też potraktować jako element ozdobny i dopasować kolor do innych dekoracji, np. tekstyliów, dodatków na półce czy ramek. Przykładowo, do ścian w kolorze szarym, będą pasować zarówno beżowe tkaniny, jak i bardziej intensywne, np. butelkowa zieleń, a nawet kontrastująca żółć. W sklepie familyrollo.pl masz do wyboru wiele modeli, w tym także żaluzje dzień noc, które dopasujesz do swojego wnętrza.

Potrzebujesz
pomocy?
Można śmiało
do nas dzwonić
+48 736 234 877
Można śmiało
do nas napisać
sklep@familyrollo.pl
Oceń ten artykuł
0.00 na podstawie 0 opinii
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk