Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

Kategorie i filtry

Rolety Rzymskie 88

Rolety rzymskie to nowoczesne osłony okienne, których historia sięga starożytnego Rzymu.

W FamilyRollo dostępne są na zamówienie w dowolnych wymiarach. Możesz więc znaleźć idealne rolety do każdego wnętrza:

 • do wielkich okien w salonie,
 • standardowych okien w biurze
 • kuchni, a także do małych okienek w łazience.

Rolety i roletki rzymskie to gwarancja optymalnego zacienienia wnętrza. Likwidują też irytujące refleksy światła na ekranach, rzekłada się to na zwiększony komfort Twoich drzemek, oglądania filmów czy pracy na komputerze.

Pięknie pofałdowane rolety rzymskie w wybranym przez Ciebie kolorze będą też nowoczesną dekoracją Twojego wnętrza. Zapewnią Ci komfort prywatności i bezpieczeństwo użytkowania przez długie lata.

Produktów na stronie
24 36 48

Rolety rzymskie nowoczesne – co możesz wybrać?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór rolet rzymskich. Tworzymy rolety rzymskie Basic i Premium krojone na wymiar Twoich okien. Dostępne są w dwóch wariantach montażu. Oferujemy rolety i roletki rzymskie przykręcane do ściany lub sufitu oraz montowane bezinwazyjnie na okno.

Szeroki wybór kolorów tkanin pozwoli Ci wybrać idealne nowoczesne rolety do Twojego wnętrza.

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie działają podobnie jak zwykłe rolety okienne, jednak różnią się od nich mechanizmem składania. Podczas gdy zwykłe rolety zwija się w rolkę, rolety rzymskie po złożeniu układają się pięknie w zachodzące na siebie fałdy.

Jedna z zalet rolet rzymskich polega na zaciemnianiu pomieszczenia i ochronie prywatności jego użytkowników. Gdy osłony są całkowicie rozwinięte, redukują do minimum dopływ światła z zewnątrz. Stopień zacienienia, jaki wówczas oferują, zapewnia komfort wypoczynku przy zachowaniu minimalnej ilości światła potrzebnej innym użytkownikom pomieszczenia.

Stosując rolety rzymskie, możesz dowolnie regulować ilość światła w pomieszczeniu, podnosząc je na dogodną wysokość.

Jakie zalety mają rolety rzymskie z FamilyRollo?

Rolety rzymskie mają wiele zalet, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Rolety rzymskie z FamilyRollo to produkty najwyższej jakości, wykonane z wysokogatunkowych materiałów i stworzone z najwyższą starannością.

Dzięki zachowaniu najwyższych standardów produkcji jesteśmy w stanie zapewnić maksimum korzyści, jakie oferują rolety rzymskie. Należą do nich:

 • bezpieczeństwo użytkowania – nasze rolety są wyposażone w system child safety, który zapobiega nagłemu opadnięciu osłony i uderzeniu przez nią głowy dziecka;
 • piękny, efektowny wygląd – zapewniają go najpiękniejsze tkaniny w rozmaitych kolorach, perfekcyjne cięcia i równe fałdy;
 • łatwy i szybki montaż, którego możesz dokonać samodzielnie;
 • możliwość regulacji stopnia zacienienia poprzez zwijanie rolet do optymalnej wysokości;
 • możliwość zamontowania rolety do sufitu lub ściany, zwiększająca skuteczność zacieniania;
 • opcja wyboru rolety do montażu bezinwazyjnego, dzięki której nie musisz wiercić otworów w ramach okiennych;
 • gwarancja producenta, jaką objęta jest każda nasza roleta.


Wybierz rolety rzymskie z FamilyRollo – zwiększ swój komfort i zyskaj efektowną ozdobę okna


Sklep internetowy FamilyRollo oferuje najwyższej jakości rolety rzymskie w szerokiej gamie pięknych kolorów. Zapewnij sobie komfort wypoczynku w zacienionym pomieszczeniu i zadbaj o swoją prywatność w domu. Zyskaj przy tym efektowną ozdobę, jaką stanowią nowoczesne rolety rzymskie.

Sprawdź naszą ofertę, zmierz swoje okno i wybierz swoje idealne rolety rzymskie, które pozwolą Ci czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo przez całą dobę.

Rodzaje rolet rzymskich

W naszej ofercie posiadamy trzy rodzaje rolet rzymskich, w tym dwa rodzaje rolet Basic oraz jeden rodzaj rolety Premium.

 1. Rolety rzymskie Basic montuje się do ściany lub sufitu
 2. Rolety rzymskie bezinwazyjne Basic montowane na ramie okna
 3. Roletę rzymską Premium montuje się na ścianie lub na suficie

Dla każdej z nich okna mierzy się w nieco inny sposób.

Pomiar i montaż rolety rzymskiej Basic montowanej do ściany lub sufitu:

Jak podać wymiary?

Wymiary podajemy w milimetrach (mm). Podajesz szerokość i wysokość tkaniny mierząc szerokość i wysokość wnęki okiennej. Podając szerokość dodaj naddatek tkaniny zachodzącej na ścianę z prawej i lewej strony według własnego uznania oraz potrzeb.

Podając wysokość dodaj naddatek uzależniony od wysokości, na której chcesz zamontować roletę. Roleta po złożeniu zajmuje około 30 cm.

Montaż rolety rzymskiej Basic montowanej do ściany lub sufitu:

 1. Aby roleta działała prawidłowo musi być zamontowana w poziomie
 2. Zaznacz miejsce wiercenia otworów
 3. Wywierć otwory, następnie zainstaluj kołki odpowiednie dla danego typu ściany
 4. Przykręć wieszaki montażowe
 5. Zamontuj roletę w przykręcone wieszaki montażowe

Zestaw nie zawiera kołków montażowych, wybór kołków uzależniony jest od rodzaju ściany.

Pomiar i montaż rolety rzymskiej Basic montowanej bezinwazyjnie na ramie okiennej:

Jak podać wymiary?

Wymiary podajemy w milimetrach (mm). Podajesz szerokość i wysokość tkaniny. Mierząc szerokość podajesz odległość między zewnętrznymi krawędziami ramki wokół szyby. Podając wysokość podajesz wysokość skrzydła okiennego.

Montaż rolety rzymskiej Basic montowanej na ramie okiennej:

 1. Aby roleta działała prawidłowo musi być zamontowana w poziomie
 2. Zamontuj bezinwazyjne wieszaki montażowe zgodnie z instrukcją
 3. Zamontuj i zawieś roletę na skrzydle okiennym, a następnie zaciśnij wieszaki montażowe na oknie
 4. Zaciśnij zaślepki maskujące

Pomiar i montaż rolety rzymskiej Premium montowanej do ściany:

Jak podać wymiary?

Wymiary podajemy w milimetrach (mm). Podajesz szerokość i wysokość tkaniny. Zmierz szerokość i wysokość wnęki okiennej. Podając szerokość dodaj naddatek tkaniny zachodzącej na ścianę z prawej i lewej strony według własnego uznania oraz potrzeb. Podając wysokość dodaj naddatek uzależniony od wysokości, na której chcesz zamontować roletę, pamiętaj, że roleta po złożeniu zajmuje około 30 cm.

Montaż rolety rzymskiej Premium montowanej do ściany:

 1. Aby roleta działała prawidłowo musi być zamontowana w poziomie.
 2. Na zamontowane wieszaki, wpinamy roletę rzymską
 3. Sprawdź czy roleta działa prawidłowo poruszając łańcuszkiem w górę i w dół. Jeśli roleta zwija się krzywo, przyczyną jest wysunięcie sznurka z prowadnicy w trakcie transportu. Sprawdź czy sznurki są właściwie umieszczone.

Narzędzia potrzebne do montażu rolet rzymskich:

 1. poziomica
 2. wkrętarka
 3. śrubokręt

Posiadamy szeroki wybór tkanin dla rolet rzymskich w sklepie internetowym Familyrollo. Tkaniny dla rolet Basic są tkaninami o grubym splocie, natomiast dla rolet rzymskich Premium posiadamy szerszy wybór tkanin o różnych grubościach.

Nasi potencjalni klienci mogą zamówić do 5 darmowych próbek tkanin, a wraz z zamówionymi próbkami tkanin otrzymują 5% rabat na najbliższe zakupy. To najlepszy sposób zapoznania się z wyborem tkaniny. Roleta rzymska, zapewni prywatność i udekoruje każde wnętrze nadając mu stylowy wygląd.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk