Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

Kategorie i filtry

Plisy okienne 293

Roleta plisowana to rodzaj osłony przeciwsłonecznej w formie sprasowanej w harmonijkę tkaniny umieszczonej na profilach. Plisy zwija się i rozwija ręcznie od góry lub od dołu. Pozwala to na precyzyjną regulację osłony do fragmentu okna, przez który wpadają promienie słoneczne. Dostępne są plisy bezinwazyjne montowane na oknie oraz plisy do montowania na listwie przyszybowej. W naszym sklepie znajdziesz plisy na okno w wielu wariantach kolorystycznych, w odcieniach jasnym i ciemnym.

Produktów na stronie
24 36 48

Na czym polega regulacja oświetlenia za pomocą plisy w oknie?

Opcja regulowania plisy od góry i od dołu przekłada się na zwiększoną funkcjonalność tej osłony okiennej. Zasłaniając wybrane części okna, możesz precyzyjnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy z jednego pokoju korzystają na różne sposoby dwie osoby. Możesz wówczas przysłonić część okna, przez którą wpadają rażące promienie słoneczne, zostawiając resztę okna odsłoniętą. Dzięki temu możliwa jest praca na komputerze bez refleksów światła na monitorze i jednoczesne czytanie książki.

Dlaczego warto wybrać plisy na okna?

Plisy na okna stanowią nowoczesne rozwiązanie problemu nadmiernego oświetlenia wnętrz domowych i biurowych. Pozwalają one na bardziej precyzyjną regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Montując plisy w oknach, zyskujesz wiele istotnych korzyści:

  • możesz przysłonić całe okno, zyskując efekt mocno przyciemnionego wnętrza,
  • możesz zasłonić dowolny fragment okna, zapobiegając wpadaniu do środka irytujących promieni słonecznych bez utraty większej ilości światła,
  • możesz zapobiec powstawaniu refleksów światła na ekranie telewizora lub komputera,
  • zyskujesz efektowny, nowoczesny design w pomieszczeniu,
  • możesz dopasować kolor plisy do rozmiarów pomieszczenia, optycznie je powiększając.

Zamontuj plisy w oknie i zyskaj zwiększone możliwości regulacji oświetlenia w swoim domu i biurze


Sklep internetowy FamilyRollo udostępnia piękne i nowoczesne plisy do okien w wielu kolorach i odcieniach. Dopasujesz je do okien w swojej sypialni, salonie, biurze czy nawet w łazience. Plisy na oknach zwiększą Twój komfort wypoczynku i pracy oraz pozwolą kilku osobom bez przeszkód korzystać z jednego pokoju. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze plisy do okien, by stworzyć optymalnie oświetloną strefę relaksu i pracy.

Czym są plis okienne?

Plisy okienne Familyrollo to nowoczesne plisowane osłony okienne, dostępne w szerokiej palecie barw. Dostępne na naszej stronie tkaniny posiadają różnego rodzaju właściwości, od najprostszych zapewniających prywatność po tkaniny termoizolacyjne czy nawet tkaniny w 100% zaciemniające zwane też Blackout. Plisy okienne to estetyczne, funkcjonalne, łatwe w montażu produkty, które komponują się idealnie z współczesnym minimalistycznym trendem w projektowaniu wnętrz. Na naszej stronie Familyrollo klient może skomponować, wycenić i zamówić wymarzone osłony okienne dla swojego wnętrza.

Rodzaje plis okiennych


W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje plis okiennych; bezinwazyjne Basic oraz inwazyjnie Premium. Dla nich obu okna mierzy się w inny sposób, co wiąże się z różnym sposobem montażu.

Plisy bezinwazyjne Basic montuje się na ramie okna na zaczepy lub zaczepy na taśmę. Składając zamówienie klient ma opcję wyboru rodzaju zaczepu. Zaczepy zawieszane na ramę okienną stosuje się dla okien, które się otwierają, a zaczepy na taśmę dla okien, które się nie otwierają.
Plisy Premium montuje się w ramie przy szybowej okna na cztery małe śrubeczki, które wwierca się w listwę przy szybową, a następnie zaczepy wsuwa się w tak zwany 'buciki'.
Oba rodzaje montażu są proste do zdemontowania w celu umycia okna lub odświeżenia tkaniny.

Jak mierzyć okno dla plisy Basic?

Wymiary podajemy zawsze w milimetrach (mm). Szerokość, to odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami ramki wokół szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość tkaniny. Wysokość, to długość skrzydła okiennego, na którym w gotowym produkcie to długość sznurków wraz z zaczepami oraz tkaniną zachodzącą na szybę i listwę przy szybową.

Jak montować plisy Basic?

Uwaga! Nie zrywaj papierowego zabezpieczenia plisy, zrobisz to na samym końcu montażu.

Należy rozwinąć sznurki plisy i przeprowadzić sznurek w okrągłą część zaczepu. Następnie zaokrąglony zaczep z przeprowadzonym sznurkiem wkładamy w element zaczepu, który następnie nasuwamy i dociskamy do części zaczepu z haczykiem.
Następnym krokiem jest montaż zaczepów plisy na ramie okiennej. W przypadku wersji zawieszanej na ramie okna należy zawiesić uchwyty i zacisnąć je na skrzydle okiennym.

W przypadku zaczepu na taśmę, najpierw dokładnie odtłuszczamy miejsca na ramie okiennej, gdzie zostaną przyklejone zaczepy. Familyrollo zaleca najpierw zamontować zaczepy na taśmę na dolnej części okna, a następnie pozostawić przyklejone dolne zaczepy na 24h. Stosując tą metodę mamy pewność, że zaczepy są dobrze przyklejony do ramy okiennej.
Następnym etapem jest regulacja sznurków plisy. Za pomocą płaskiego wkręta obracamy wyłącznie w lewą stronę (odwrotnie do wskazówek zegara).

Sznurków nie należy napinać zbyt mocno, ponieważ może to powodować odklejanie się plisy od ramy okiennej w przypadku zaczepów na taśmę.
Kiedy plisa jest już zamontowana na oknie dociskamy zaczepy do ramy okiennej, a następnie zdejmujemy zabezpieczenie papierowe.

Jak mierzyć okno dla plisy Premium?

Wymiary podajemy zawsze w milimetrach (mm). Szerokość, to szerokość światła szyby, a wysokość, to wysokość światła szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość i wysokość tkaniny.

W przypadku listwy przyszybowej ze skosem, mierząc szerokość i wysokość sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przy szybowej w jej najwęższym miejscu.

W przypadku owalnej listwy przy szybowej sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przyszybowej.

W przypadku listwy przy szybowej pod kątem 90° sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przyszybowej.

Jak montować plisę Premium?

Pierwszym etapem jest przykręcenie elementów montażowych w listwie przy szybowej.
Następnie przygotuj plisę do montażu, upewnij się, że prawidłowo wybrano górną część plisy (logo Familyrollo powinno znajdować się w lewym górnym rogu plisy).
Montaż plisy rozpocznij od góry, a następnie zamontuj dolną część plisy.
Połącz elementy montażowe plisy.

Jak wyregulować sznurki w plisie Premium?

Jeżeli plisa opada należy delikatnie zwiększyć napięcie sznurków. Aby to zrobić należy zmienić położenie supełków na sznurkach, w identycznej odległości z prawej i lewej strony. Jeżeli plisa pracuje z oporem należy zmniejszyć napięcie sznurków. Po poprawnym zamontowaniu plisy, nadmiar sznurka odcinamy.

Jakie narzędzia potrzebne są do montażu plis bezinwazyjnych Basic oraz plis inwazyjnych Premium?

Do montażu plis bezinwazyjnych Basic potrzebne są: nożyczki w celu odcięcia nadmiaru sznurka oraz płaska wkrętarka w celu regulacji napięcia sznurków.
Do montaży plis inwazyjnych Premium potrzebne jest wkrętarka elektryczna oraz nożyczki.

Zalety plis Basic:

Zaletą plisy Basic jest łatwość jej montażu, na górze i na dole ramy okiennej. Plisę można bezproblemowo zdjąć w celu umycia okna lub odświeżenia tkaniny. W tym przypadku sznurki plis powinny być najpierw lekko poluzowane, a przy następnym założeniu plis ponownie można podregulować napięcie sznurków plisy. Plisy okienne są bardzo praktyczne w użytkowaniu, bez problemu można je przesuwać po tafli szyby w dowolnym miejscu podążając za promieniami słońca.

Zalety plis Premium:

Główną zaleta plis Premium jest jej funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Plisa przylega blisko szyby, w żaden sposób nie odstając od listwy przy szybowej. Sposób montażu plisy Premium gwarantuje solidność i niezawodność w użytkowaniu na wiele lat.

Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

Plisy okienne Familyrollo, zarówno Basic, jak i Premium są proste w montażu oraz bardzo funkcjonalne. Ich solidny montaż oraz wysoka jakość elementów, z których są wykonane zapewnią długoletnie, satysfakcjonujące użytkowanie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Familyrollo, gdzie posiadamy szeroki wybór tkanin dla plis Basic oraz Premium. Nasi potencjalni klienci mogą zamówić do 5 darmowych próbek tkanin, a wraz z zamówionymi próbkami tkanin otrzymują 5% rabatu na najbliższe zakupy. To najlepszy sposób zapoznania się z wyborem tkaniny, która oprócz prywatności w mieszkaniu, może również zapewnić termoizolację oraz 100% zaciemnienie.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk