Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

Kategorie i filtry

Rolety Dzień Noc 281

Rolety dzień i noc to wewnętrzne osłony okienne pozwalające uzyskać optymalne zaciemnienie za dnia i nocą.

Chronią też domowników przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, zwłaszcza w mieszkaniach na parterze. Rolety wewnętrzne noc i dzień pozwalają poczuć się komfortowo o każdej porze. Możesz zdrzemnąć się lub oglądać film bez refleksów światła na ekranie w samo południe.

Dostępne są w wielu kolorach i opcjach montażu. Sprawdź, jakie funkcje pełnią za dnia i nocą oraz gdzie możesz je zainstalować. Dowiedz się, dlaczego warto zamontować je w swoim domu lub biurze.

Produktów na stronie
24 36 48

Jak działają rolety dzień i noc?

Działanie rolet dzień i noc zależy od wzajemnej pozycji dwóch równoległych tkanin rolety. Każda z nich składa się z naprzemiennych pasów kryjących i transparentnych. Przesuwając nieznacznie tkaniny względem siebie, przykrywasz pasy przezroczyste kryjącymi. Uzyskujesz w ten sposób optymalny stopień zaciemnienia.

Warstwy rolety dzień i noc przesuwasz pociągając delikatnie za koralikowy łańcuszek. Jego samohamujący mechanizm zapobiega nagłemu opadnięciu rolety, zwiększając bezpieczeństwo jej użytkowania.

Jaka jest różnica między ☀️ roletami dzień-noc 🌒 a tradycyjnymi?

Tradycyjne rolety tkaninowe składają się z 1️⃣ jednej części materiału i umożliwiają ⚙️ regulację dostępu światła do wnętrza poprzez zasłanianie lub odsłanianie określonej części okna.

Rolety wewnętrzne dzień i noc z kolei składają się z dwóch warstw tkaniny: transparentnej oraz zaciemniającej. Pierwsza przepuszcza światło, druga natomiast skutecznie je blokuje. Dzięki takiemu rozwiązaniu można swobodnie kontrolować przepływ światła, nie tylko poprzez opuszczanie i podnoszenie materiału, ale także dzięki poziomemu ruchowi jego pasm, gdyż posiadają one różny stopień transparentności względem siebie.

Czy rolety dzień noc prześwitują?

Mimo iż transparentna warstwa rolet dzień noc przepuszcza światło, dzięki specjalnej siateczce chroni pomieszczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, zapewniając tym samym prywatność i intymność. Rolety dzień i noc nie prześwitują, dlatego też doskonale sprawdzają się w przypadku mieszkań na parterze, a także w takich pomieszczeniach jak sypialnia czy łazienka, w których poczucie prywatności jest niezwykle ważne.

Rolety dzień noc na wymiar idealnie wpasowują się w ramę okienną, dzięki czemu nie pozostawiają żadnych pustych przestrzeni na szybie, umożliwiając tym samym dostosowanie odpowiedniego poziomu światła oraz zachowanie intymności, zwłaszcza po zmroku.

Zalety rolet dzień i noc

 • Prosty montaż - rolety noc i dzień, z uwagi na swoją konstrukcję, mogą być montowane na różne sposoby. W przypadku rolet bezinwazyjnych nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi i nie ingerujesz podczas montażu w budowę ramy okiennej. Mimo iż do zainstalowania niektórych rolet dzień noc konieczne jest wywiercenie otworów, montaż jest niezwykle prosty i szybki. 
 • Łatwość regulacji poziomu światła - dzięki obecności transparentnych oraz zaciemniających pasów dzień noc rolety pozwalają na swobodne regulowanie poziomu światła, które wpada do pomieszczenia.
 •  Wysoka estetyka - rolety wewnętrzne dzień i noc wykonywane są z bardzo eleganckich materiałów i dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Do produkcji rolet używa się także specjalnych tkanin, odpornych na kurz i zabrudzenia, dlatego utrzymanie ich w czystości nie sprawia żadnych problemów. 

Rolety wewnętrzne dzień i noc za dnia

Za dnia rozsunięte rolety dzień i noc pełnią funkcję nowoczesnych żaluzji okiennych. Wpada przez nie do wnętrza pomieszczenia wystarczająca ilość lekko rozproszonego światła słonecznego. Naprzemienne, gęsto rozmieszczone pasy skutecznie rozpraszają wzrok przechodniów. Dzięki temu, pomimo prześwitów, rolety dzień i noc zwiększają poczucie prywatności ich użytkowników. Zasłonięte rolety dzień i noc znacznie ograniczają dopływ światła i widoczność z zewnątrz. Możesz więc komfortowo zdrzemnąć się nawet w środku dnia w optymalnie zaciemnionym wnętrzu. Zasłonięte rolety wewnętrzne dzień i noc eliminują też irytujące refleksy na monitorach i ekranach telewizyjnych. Pozwalają więc na komfortowe oglądanie filmów i zdjęć.

Rolety wewnętrzne dzień i noc nocą

Nocą rolety dzień i noc pełnią funkcję całkowicie kryjących zasłon okiennych. Ograniczają dopływ światła z latarni ulicznych i innych źródeł nocnego oświetlenia. Chronią też prywatność domowników, kryjąc wnętrza domów przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Zasłonięte rolety dzień i noc pozwalają stworzyć odpowiedni klimat na wspólne spędzanie czasu wieczorem. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników i komfort ich snu.

Rolety dzień i noc – jakie są ich rodzaje?

Ze względu na sposób montażu wyróżnia się:

 • rolety wolnowiszące dzień noc- wykonywane są na wymiar i montowane przy suficie lub nad wnęką zlokalizowaną nad oknem. Mimo iż posiadają dużą powierzchnię są lekkie w obsłudze oraz charakteryzują się bardzo ciekawym wyglądem. Wolnowiszące rolety noc dzień znajdują także zastosowanie w przypadku okiennic - montuje się je wówczas do listwy przyszybowej. Ten typ rolet dostępny jest również w wersji z półkasetą;
 • rolety dzień noc w kasecie - pionowe z prowadnicami, dzięki którym materiał utrzymuje się w jednej płaszczyźnie, tworząc tym samym bardzo ciekawą dekorację okienną. Tkanina schowana jest w wykonanej z PCV lub aluminium kasecie, która chroni ją także przed zabrudzeniem, a montaż tego rodzaju rolet nie wymaga użycia żadnych dodatkowych sprzętów;
 • mini rolety dzień noc - montuje się je za pomocą specjalnych haczyków lub przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Wariant rolet z prowadnicami żyłkowymi zapewnia jeszcze lepsze przyleganie materiału do szyby okiennej. Rolety mini, oprócz bezinwazyjnego montażu, wyróżnia także bardzo elegancki wygląd. 

Roleta dzień i noc - jaki wariant wybrać?

Jeżeli przy wyborze rolet dzień i noc kierujesz się przede wszystkim ceną oraz bezinwazyjnym montażem, najlepszym rozwiązaniem okażą się te w wersji mini. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na stylowym wyglądzie i ochronie materiału przed zabrudzeniami, rozważ zakup rolet w kasecie PCV lub wykonanej z aluminium.

W przypadku chęci zasłonienia wnęki za pomocą żaluzji dzień noc, roleta wolnowisząca w kasecie sprawdzi się jak najbardziej. Jeżeli natomiast chcesz zasłonić okno z wywietrznikiem, mini roleta dzień noc lub przykręcany do listew przyszybowych system kasetowy okażą się najlepszym rozwiązaniem.

Sposoby montażu rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc w FamilyRollo dostępne są w kilku wariantach montażu. Możesz wybrać rolety bezinwazyjne, do których zamontowania nie potrzebujesz wiertarki. Dzięki temu sposobowi montażu unikniesz konieczności robienia otworów w ścianach lub ramach okiennych. Zachowasz tym samym gwarancję na ramy okienne.

Dostępne są też bezinwazyjne rolety wolnowiszące i w kasetach. Oferujemy również rolety dzień i noc w kasetach aluminiowych oraz rolety wolnowiszące, do których zawieszenia konieczne jest wywiercenie otworów. Ich montaż jest jednak prosty i możesz dokonać go samodzielnie.

Rolety dzień noc - kolory

Rolety noc i dzień dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Możesz wybrać nie tylko kolor tkaniny rolety, ale i systemu  jej montażu. W efekcie zyskujesz stylową dekorację w nowoczesnym stylu, harmonizującą z barwami Twoich pomieszczeń.

Oferujemy rolety dzień i noc białe, które idealnie sprawdzą się choćby we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, jak i rolety w ciemniejszych czy bardziej nasyconych barwach. Dopasujesz je do stylu każdego wnętrza w Twoim domu i firmie.

Czy roleta dzień i noc pasuje do każdego pomieszczenia?

Dzięki wielu zaletom i sposobom montażu rolety dzień i noc znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach. Bezinwazyjna roleta dzień i noc montowana bez kasety sprawdzi się w niemal każdym oknie. Do okien pochyłych w dachach idealne będą rolety dzień i noc w kasetach. Szeroki wybór rozmiarów pozwala na dopasowanie rolet do dużych okien salonowych i małych łazienkowych. Dzięki dostępności w wielu kolorach możesz dobrać rolety do każdego pomieszczenia.

Jak czyścić rolety dzień noc?

Roleta okienna dzień noc wykonana jest z delikatnych i zaimpregnowanych materiałów, dlatego do jej czyszczenia należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Zabronione jest pranie rolet w pralce, gdyż doprowadzi to do ich całkowitego zniszczenia. Aby usunąć kurz, wystarczy skorzystać z odkurzacza wyposażonego w specjalną szczotkową końcówkę, pamiętając o tym, aby moc urządzenia była ustawiona na minimum. Za pomocą odkurzacza można także dokładnie i wygodnie wyczyścić kasetę rolety. 

Jak radzić sobie w przypadku zabrudzeń?

W przypadku większych zabrudzeń samo odkurzanie niestety nie wystarczy. Należy wówczas sięgnąć po lekko wilgotną ściereczkę. Pamiętaj, aby do czyszczenia rolet dzień noc nie używać detergentów, płynów czy mydła, ponieważ mogą one odbarwić lub uszkodzić delikatny materiał. W miarę możliwości staraj się czyścić na sucho żaluzje dzień i noc - rolety pielęgnowane w ten sposób posłużą Ci przez wiele kolejnych lat, pozostając w nienaruszonym stanie. 

Czy rolety da się w pełni podnieść?

Rolety dzień noc można oczywiście podnieść w całości, ale stracą one tym samym swoje walory dekoracyjne. Opcja całkowitego odkrycia okna wydaje się więc sensowna jedynie podczas jego mycia. Na co dzień jednak roleta noc dzień powinna być opuszczona.

Dlaczego warto wybrać rolety noc i dzień w FamilyRollo?

Rolety wewnętrzne dzień noc z naszej pracowni to gwarancja wysokiej jakości zacienienia i ochrony prywatności. Zapewnią Ci optymalne oświetlenie Twojej sypialni, biura czy salonu. Nasze rolety powstają z wysokogatunkowych materiałów z zachowaniem najwyższych standardów produkcji. Zamawiając rolety dzień i noc w FamilyRollo, zyskujesz:

 • rolety stworzone na wymiar Twoich okien, z materiałów w wybranych przez Ciebie kolorach,
 • gwarancję zgodności wymiaru naszych produktów z podanymi przez Ciebie parametrami,
 • szybką dostawę gotowych produktów,
 • jakościowe rolety o wysokiej żywotności,
 • możliwość regulacji oświetlenia za pomocą minimalnego ruchu dłoni,
 • bezpieczeństwo, jakie zapewnia samohamujący mechanizm rozwijania rolet,
 • wiele możliwości montażu, w tym montażu bezinwazyjnego, umożliwiającego zachowanie gwarancji producenta na ramy okienne,
 • komfort wypoczynku i ochronę prywatności za dnia i nocą.

Wybierz najlepsze rolety dzień i noc i stwórz idealne warunki do pracy oraz wypoczynk


Rolety dzień i noc z FamilyRollo zapewniają optymalne oświetlenie wnętrz sypialni, salonów, biur czy kuchni. Skutecznie chronią też prywatność domowników w łazience, sypialni i pozostałych pomieszczeniach. Dzięki dostępności w szerokiej gamie kolorów stanowią efektowną dekorację. Zamów wysokiej jakości, piękne rolety noc i dzień w FamilyRollo. Zwiększ swój komfort oraz poczucie prywatności we własnym domu i biurze.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk