Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

Kategorie i filtry

Rolety Plisowane DUO 42

Rolety plisowane DUO produkowane pod wymiar to estetyczny i innowatorski produkt, który idealnie pasuje do każdego okna i do każdego wnętrza. Jest to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność oraz komfort użytkowania. Wysoka jakość, duży wybór tkanin Duo oraz wyjątkowo przystępna cena pozwala na stworzenie idealnej plisy do domu, czy biura. Pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną oraz ochronną, strzegąc naszej przestrzeni przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Sprawdzają się również idealnie jako izolacja termiczna, która latem nie pozwala na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, natomiast zimą zapobiega uciekaniu z nich ciepła.

Rolety plisowane DUO posiadają osobną kolekcję wysokogatunkowych tkanin, które są wyjątkowo eleganckie, ponieważ ich tkanina jest podwójna, co od boku przypomina plaster miodu ( Honeycomb ). Zabezpieczone są specjalnym impregnatem, który działa antystatycznie i zapobiega przywieraniu kurzu, co sprawia, że plisy są inwestycją na lata. Tkaniny Duo od strony pomieszczenia posiadają wybrany kolor tkaniny, natomiast od strony szyby zawsze są białe, co pozwala na dopasowanie tkaniny do konkretnego pomieszczenia, jednocześnie zachowując spójność widoku okien z zewnątrz budynku. W zależności od potrzeb, w kolekcji tkanin Duo, występują tkaniny przyciemniające, które tworzą dyskretną atmosferę i ochronią pomieszczenia przed nagrzewaniem dla pomieszczeń typu salon, czy kuchnia oraz tkaniny w pełni zaciemniające, które zapewniają całkowitą intymność, prywatność i ochronę przed promieniami słonecznymi, na przykład w sypialni, czy łazience.

Produktów na stronie
24 36 48

Rolety plisowane DUO dostępne są w dwóch wersjach montażowych:

  • Roleta plisowana Duo Premium - jest przykręcana do listwy przyszybowej na 4 małe wkręty, porusza się w świetle szyby oraz ma dostępne różne kolory systemów do wyboru.
  • Roleta plisowana DUO Basic - montowana jest bezinwazyjnie, poprzez zawieszenie jej na skrzydle okiennym, które jest otwierane, czy uchylne lub przyklejenie do ramy dla okien, które się nie otwierają. 

Oba rodzaje montażu plis są proste do zamontowania i zdemontowania, na przykład w celu umycia okna lub odświeżenia tkaniny.

Na czym polega regulacja oświetlenia za pomocą rolet plisowanych DUO w oknie?

Opcja regulowania plisy od góry i od dołu przekłada się na zwiększoną funkcjonalność tej osłony okiennej. Zasłaniając wybrane części okna, możesz precyzyjnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy z jednego pokoju korzystają na różne sposoby dwie osoby. Możesz wówczas przysłonić część okna, przez którą wpadają rażące promienie słoneczne, zostawiając resztę okna odsłoniętą. Dzięki temu możliwa jest praca na komputerze bez refleksów światła na monitorze i jednoczesne czytanie książki.

Dlaczego warto wybrać rolety plisowane DUO na okna?

Plisy DUO na okna stanowią nowoczesne rozwiązanie problemu nadmiernego oświetlenia wnętrz domowych i biurowych. Pozwalają one na bardziej precyzyjną regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Montując rolety plisowane DUO w oknach, zyskujesz wiele istotnych korzyści:

  • możesz przysłonić całe okno, zyskując efekt mocno przyciemnionego wnętrza,
  • możesz zasłonić dowolny fragment okna, zapobiegając wpadaniu do środka irytujących promieni słonecznych bez utraty większej ilości światła,
  • możesz zapobiec powstawaniu refleksów światła na ekranie telewizora lub komputera,
  • zyskujesz efektowny, nowoczesny design w pomieszczeniu,
  • możesz dopasować kolor plisy do rozmiarów pomieszczenia, optycznie je powiększając.

Jak mierzyć okno dla rolety plisowanej DUO Basic?

Wymiary podajemy zawsze w milimetrach (mm). Szerokość, to odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami ramki wokół szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość tkaniny. Wysokość, to długość skrzydła okiennego, na którym w gotowym produkcie to długość sznurków wraz z zaczepami oraz tkaniną zachodzącą na szybę i listwę przy szybową.

Jak montować rolety plisowane DUO Basic?

Uwaga! Nie zrywaj papierowego zabezpieczenia plisy, zrobisz to na samym końcu montażu.

Należy rozwinąć sznurki plisy i przeprowadzić sznurek w okrągłą część zaczepu. Następnie zaokrąglony zaczep z przeprowadzonym sznurkiem wkładamy w element zaczepu, który następnie nasuwamy i dociskamy do części zaczepu z haczykiem.
Następnym krokiem jest montaż zaczepów plisy na ramie okiennej. W przypadku wersji zawieszanej na ramie okna należy zawiesić uchwyty i zacisnąć je na skrzydle okiennym.

W przypadku zaczepu przyklejanego, najpierw dokładnie odtłuszczamy miejsca na ramie okiennej, gdzie zostaną przyklejone zaczepy. Następnie należy odczekać około 2-3 godziny, aż odparuje substancja odtłuszczająca i po upływie tego czasu należy przykleić zaczepy. Familyrollo zaleca najpierw zamontować same zaczepy przyklejane do okna, a następnie odczekać 24 godziny, aż klej zwiąże się na ramie okiennej. Po upływie tego czasu można zamontować całą plisę. Stosując tą metodę mamy pewność, że zaczepy są dobrze przyklejone do ramy okiennej i utrzymają całą plisę przez długi czas.

Następnym etapem jest regulacja sznurków plisy. Za pomocą płaskiego śrubokręta obracamy wyłącznie w lewą stronę (odwrotnie do wskazówek zegara). Sznurków nie należy napinać zbyt mocno, ponieważ może to powodować odklejanie się plisy od ramy okiennej w przypadku zaczepów przyklejanych.
Kiedy plisa jest już zamontowana na oknie dociskamy zaczepy do ramy okiennej, a następnie zdejmujemy zabezpieczenie papierowe.

Jak mierzyć okno dla rolety plisowanej DUO Premium?

Wymiary podajemy zawsze w milimetrach (mm). Szerokość, to szerokość światła szyby, a wysokość, to wysokość światła szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość i wysokość tkaniny.

W przypadku listwy przyszybowej ze skosem, mierząc szerokość i wysokość sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przyszybowej w jej najwęższym miejscu.

W przypadku owalnej listwy przy szybowej sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przyszybowej.

W przypadku listwy przy szybowej pod kątem 90° sprawdź odległość pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listwy przyszybowej.

Jak montować rolety plisowane DUO Premium?

Pierwszym etapem jest przykręcenie elementów montażowych w listwie przyszybowej.
Następnie przygotuj plisę do montażu, upewnij się, że prawidłowo wybrano górną część plisy (logo Familyrollo powinno znajdować się w lewym górnym rogu plisy).
Montaż plisy rozpocznij od góry, a następnie zamontuj dolną część plisy. Połącz elementy montażowe plisy.

Jeżeli plisa opada należy delikatnie zwiększyć napięcie sznurków. Aby to zrobić należy zmienić położenie supełków na sznurkach, w identycznej odległości z prawej i lewej strony. Jeżeli plisa pracuje z oporem należy zmniejszyć napięcie sznurków. Po poprawnym zamontowaniu plisy, nadmiar sznurka odcinamy.

Jakie narzędzia potrzebne są do montażu rolet plisowanych DUO Basic oraz DUO Premium?

Do montażu plis DUO Basic potrzebne są: nożyczki w celu odcięcia nadmiaru sznurka oraz płaski śrubokręt w celu regulacji napięcia sznurków.
Do montażu plis DUO Premium potrzebna jest wkrętarka elektryczna oraz nożyczki.

Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk