Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

iStock-1009254108 (1)
Powrót

Jak zasłonić okno przed sąsiadami? Poznaj najlepsze rodzaje zasłon

Zaglądający przez okno sąsiedzi to nie tylko zmora mieszkańców bloków i wieżowców. Nawet na osiedlu domków jednorodzinnych, możemy czuć się mało komfortowo i intymnie. Właśnie dlatego trzeba zadbać o odpowiednie osłonięcie okien. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Tradycyjne zasłony i firany

Klasyczną formą zasłonięcia okna jest oczywiście firana i zasłona. Choć ta pierwsza coraz rzadziej pojawia się w aranżacjach wnętrz, warto jej się przyjrzeć. Nowoczesne firany to nie tylko te koronkowe i tradycyjne, lecz także lekkie i przejrzyste, które mogą subtelnie podkreślać charakter wnętrza. Z reguły mają prosty wzór, dlatego pasują do większości stylów. Warto też zwrócić uwagę na zasłony, które mają nie tylko funkcję dekoracyjną. Niektóre tkaniny mają na celu skutecznie zasłonić okno i całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Inne materiały raczej  nie sprawdzą się do całkowitego osłonięcia przed sąsiadami. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy firany nie pasują do wnętrza, a zaciemnienie pomieszczenia nie będzie praktyczne na co dzień? Na szczęście są jeszcze inne rozwiązania na rynku.

Rolety dzień noc


Jeśli nie chcesz całkowicie zaciemniać pomieszczenia, ale jednocześnie osłonić się od sąsiadów i zabezpieczyć wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych, zdecyduj się na rolety dzień noc. To rozwiązanie, które pasuje do wielu wnętrz. Tkanina składa się z poziomych pasów, które wzajemnie na siebie nachodzą. Samodzielnie regulujesz zatem, ile światła ma się przedostać do środka. Jeśli chodzi o wygląd, rolety dzień noc są bardzo estetyczne. To dlatego, że wszelkie połączenia i wystające elementy mogą znajdować się wewnątrz kasety. Warto wykonać je na wymiar, aby mieć pewność, że idealnie pasują do danego wnętrza.

Rolety dzień noc to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rolet materiałowych, zarówno w kasecie, jak i wolnowiszących. Mogą jednak być mniej skuteczne niż jednolity materiał, przez który nic nie widać. Mają jednak ten plus, że można nimi dowolnie sterować. Na rynku są dostępne różnorodne odcienie i materiały, które można dopasować do swojego pomieszczenia.

Rolety plisowane

Częstym problemem mieszkańców bloków i wieżowców jest to, że podczas przebywania w pomieszczeniu, widzą ich przechodnie. Jest to szczególnie uciążliwe na parterze, gdzie podczas mycia naczyń czy przechodzenia w salonie, ktoś może zerkać do naszych czterech kątów. W takiej sytuacji przydadzą się więc takie rolety, które są przesuwane od dołu. W ten sposób można zasłonić tylko fragment okna, jednocześnie wpuszczając do wnętrza promienie słoneczne. Jednym z ciekawszych rodzajów są rolety plisowane. Mają formę harmonijki i swoim wyglądem przypominają bardziej estetyczne żaluzje. Warto zdecydować się na wysokiej jakości materiał, który będzie odporny na czyszczenie z plam i zacieków. O te nietrudno w kuchni czy też w łazience. Rolety plisowane mają jeszcze jedną zaletę. Świetnie sprawdzą się w przypadku okien o nieregularnych kształtach, np. na klatce schodowej czy na poddaszu. Plisy występują na rynku w wielu wzorach i kolorach. Mogą więc subtelnie zasłaniać okno albo delikatnie przyciemnić wnętrze. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie Ci zależy.

Rolety rzymskie


Przytulny charakter w pomieszczeniu gwarantują rolety rzymskie, które mogą być jednokierunkowe lub dwukierunkowe. Montuje się je na ramie okna, dlatego całkowicie ją zasłaniają. Tego typu rolety wpisują się w trendy aranżacyjne, bo mają dość nowoczesną formę. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zasłon.

Żaluzje drewniane


Wykonanie z naturalnych materiałów, dopełnienie nowoczesnych wnętrz i funkcjonalność, tym właśnie charakteryzują się żaluzje drewniane. To odpowiedź na potrzeby tych mieszkańców, którzy chcą zastąpić swoje dotychczasowe aluminiowe modele, ale nie tylko. Ekologiczny materiał jest nie tylko estetyczny, lecz także praktyczny i ponadczasowy. Żaluzje drewniane mogą być mocowane zarówno na ścianie, jak i na oknie. Podobnie jak w przypadku rolet dzień i noc, można samodzielnie ustalić stopień zasłonięcia okna. Jeśli chcesz wybrać wysokiej jakości materiały, sprawdź ofertę familyrollo.pl.

Potrzebujesz
pomocy?
Można śmiało
do nas dzwonić
+48 736 234 877
Można śmiało
do nas napisać
sklep@familyrollo.pl
Oceń ten artykuł
0.00 na podstawie 0 opinii
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk