Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

montaz rolet
Powrót

Montaż rolet – czy warto robić to samemu?

Rolety wewnętrzne to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, zapewniając prywatność domownikom, lecz także mogą stanowić element dekoracyjny. Zobacz, czy warto samemu zamontować rolety w domu.

Czy można zamocować samemu rolety?

Nowoczesne rozwiązania na rynku pozwalają na samodzielny montaż rolet. Niezależnie od tego, czy dopiero budujesz swój dom, planujesz remont, czy może chcesz po jakimś czasie wymienić osłony na okna, bez problemu sobie z tym poradzisz. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne aspekty.

Przede wszystkim producenci rolet powinni dołączyć do produktu instrukcję montażu. Niestety, uniwersalny model kupiony w supermarkecie a wykonany na zamówienie przez firmę może się znacznie różnić sposobem mocowania. Właśnie dlatego cały proces powinien być wykonany zgodnie z wytycznymi producenta, wraz z zastosowaniem dedykowanych komponentów.

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę?

Wybierz odpowiedni model rolety

Na rynku masz do wyboru wiele rodzajów rolet, które różnią się od siebie stopniem transparentności, wzorem czy tkaniną. Zanim kupisz odpowiedni produkt, dopasuj jego przeznaczenie do swojego pomieszczenia. Przykładowo, okna dachowe wymagają specjalnych rozwiązań technicznych, dzięki którym łatwiej będzie sterować roletą. Pomocny może być mechanizm sprężynowy, który automatycznie zwija tkaninę do góry. Jeśli zdecydujesz się na plisy dachowe, przydadzą się specjalne uchwyty albo rączka sterująca. Wszystko po to, aby późniejsze zasłanianie i odsłanianie rolet było komfortowe.

W przypadku tradycyjnych okien, wybór rodzaju rolety w dużym stopniu zależy od oczekiwań domowników. Zastanów się, czy zależy Ci na dużym stopniu zaciemnienia oraz jaki efekt aranżacyjny chcesz osiągnąć. Duże i przestronne okna możesz estetycznie i praktycznie zasłonić roletą rzymską. Z kolei modele typu dzień-noc są uniwersalne i przekładają się na pełen komfort o każdej porze dnia.

Dopasuj sposób montażu

Drugim krokiem jest prawidłowy wymiar rolety do samodzielnego montażu. Wszystko jednak zależy od tego, na jaki sposób mocowania się zdecydujesz. Tylko wtedy odpowiednio zmierzysz okno i tym samym dopasujesz tkaninę. Do wyboru masz system bezinwazyjny oraz inwazyjny. Pierwszy z nich polega na szybkim i bezproblemowym przytwierdzeniu konstrukcji, np. za pomocą taśmy dwustronnie klejącej. Rolety nie muszą jednak swobodnie opadać na okno. Równie dobrze można przykleić boczne prowadnice, które pomogą ustabilizować tkaninę. Aby ta metoda była skuteczna, powierzchnia powinna być odtłuszczona. Dzięki temu klej będzie miał lepszą przyczepność.

Montaż inwazyjny wymaga wiercenia w ścianie, suficie czy też wnęce. Można też zamocować roletę bezpośrednio do okna. Koniecznie przygotuj do tego wiertarkę, poziomicę, wkręty oraz kołki rozporowe (kiedy wybierasz montaż do ściany lub sufitu).

Pamiętaj jednak o kilku ważnych kwestiach. Sposób montażu trzeba dopasować do charakteru i specyfiki danego miejsca. Jeśli wynajmujesz mieszkanie czy dom, znacznie lepiej zdecydować się na rolety mocowane bezinwazyjnie. W każdej chwili możesz je zdemontować i nie pozostawisz po nich śladu. Trzeba też tak wymierzyć przestrzeń, aby było możliwe wygodne otwieranie okna. Najlepiej zdecydować się na rolety produkowane na wymiar, dzięki czemu masz większą pewność, że będą dopasowane stricte do Twojego pomieszczenia. Dzięki informacjom dołączonym do produktu, z pewnością samodzielnie poradzisz sobie z ich montażem. W naszym sklepie familyrollo.pl otrzymasz produkt gotowy do złożenia, a także instrukcję, z którą bez problemu sobie poradzisz. Zapoznaj się z ofertą i skonfiguruj rolety dla siebie!

Potrzebujesz
pomocy?
Można śmiało
do nas dzwonić
+48 736 234 877
Można śmiało
do nas napisać
sklep@familyrollo.pl
Oceń ten artykuł
0.00 na podstawie 0 opinii
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk