Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

rolety czy zaluzje
Powrót

Rolety czy żaluzje? Wady i zalety

Stoisz przed wyborem żaluzji i rolet? Warto kierować się nie tylko estetyką oraz wyglądem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań.

O żaluzjach słów kilka

Tradycyjne żaluzje do okien już coraz rzadziej pojawiają się w polskich domach, szczególnie jeśli chodzi o urządzanie nowych wnętrz. Mimo wszystko warto się im przyjrzeć bliżej. Najbardziej popularne są te aluminiowe, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi i mają szerokie zastosowanie, zarówno w domach, jak i biurach. Pasują do klasycznych aranżacji, gdzie są stonowane kolory i dodatki. Nie można jednak powiedzieć, że są najbardziej estetyczną opcją w zakresie osłon okiennych. Zapewniają prywatność, ale nie ma zbyt wielu możliwości ich aranżacji.

Jeśli chodzi o wady rolet aluminiowych, trzeba tu wspomnieć o szybkim nagrzewaniu się pomieszczenia. Właśnie dlatego coraz częściej aluminium wypierane jest przez drewno. Takie żaluzje dodają elegancji wnętrzu, a także sprawiają, że w pomieszczeniu robi się znacznie przytulniej. Lepiej sobie radzą też z odbijaniem promieni słonecznych. Minusem żaluzji, niezależnie od rodzaju, z pewnością jest ich utrudnione czyszczenie, które wymaga cierpliwości i większej ilości czasu. Dla osób, które cenią funkcjonalność, zdecydowanie lepiej wybrać rolety plisowane, które wizualnie są podobne do klasycznych żaluzji.

Rolety – nowoczesny sposób na osłonę okna

Na rynku jest mnóstwo rodzajów, wzorów i kolorów rolet, dzięki czemu jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych żaluzji. Świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience i kuchni. Wykonanie z tkaniny przekłada się na proste czyszczenie wilgotną ściereczką oraz dodanie przytulnego charakteru wnętrzu. Mogą być też mocowane w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają alergicy.

Im lepsza jakość materiału, tym bardziej wytrzymałe rolety, które są odporne na wilgoć czy zagniecenia. Tego typu produkty są też bardzo estetyczne dla oka, bo wszelkie wystające elementy montażowe można schować w kasecie. A jeśli o mocowaniu mowa, jest na to wiele sposobów. Bez problemu poradzisz sobie z tym sam, bez pomocy specjalistów. Jeśli nie chcesz za bardzo ingerować w montaż okna, warto zdecydować się na produkty, które gwarantują bezinwazyjne mocowanie. To bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli mieszkasz w wynajmowanym lokalu.

 

Niezależnie od tego, na jakim efekcie Ci zależy, do wyboru masz materiały o różnej transparentności. To przekłada się na przepuszczanie różnej ilości światła do pomieszczenia. Do wyboru masz bardziej lub mniej zaciemniające tkaniny. Co więcej, nawet ciemny kolor rolety w pomieszczeniu nie wpływa na to, że wnętrze się nagrzewa.

Praktyczną opcją jest roleta dzień noc, którą można dopasować do swoich potrzeb. To Ty decydujesz, jaką ilość światła chcesz wpuścić do pomieszczenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w biurze. Żaluzje dzień noc z reguły wykonane są z takich materiałów, które odbijają promieniowanie słoneczne, dlatego nawet latem w mieszkaniu jest znacznie chłodniej.

Zalety i wady rolet w mieszkaniu

Rolety wpisują się w aranżacyjne trendy ze względu na szeroki wybór produktów. Materiał może być gładki albo dodatkowo zdobiony. W ten sposób pełnią też funkcję dekoracyjną. Nie da się ukryć, że tego typu osłona okienna jest też niesamowicie praktyczna. Przykładowo, plisowane rolety można montować na oknach o różnych kształtach, bo mają formę składanej harmonijki. Nie muszą też zakrywać całej powierzchni okna od góry do dołu. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu, także w kuchni, aby zakrywały tylko dolną część i tym samym chroniły przed wzrokiem przechodzących lub sąsiadów.

Aby w pełni cieszyć się z funkcjonalnych i estetycznych rolet, trzeba zwrócić uwagę na jakość materiału oraz jego rodzaj. Źle dobrane mogą wymagać dodatkowego oświetlenia, a mniej odporne na uszkodzenia mechanizmy, szybko się zużyją. Warto pamiętać o tym, że z rolet korzystamy codziennie, dlatego to inwestycja na długie lata. Zapoznaj się z ofertą w sklepie internetowym FamilyRollo.

Potrzebujesz
pomocy?
Można śmiało
do nas dzwonić
+48 736 234 877
Można śmiało
do nas napisać
sklep@familyrollo.pl
Oceń ten artykuł
0.00 na podstawie 0 opinii
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk