Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

Courtain

Zasłony

Zasłona welurowa na taśmie - Velvet 112

Produkt dostępny Wysyłamy w ciągu 14 dni roboczych

z ceną już od 54

Zasłony 5

Właściwości zasłon Velvet

 • Zasłony na szerokiej taśmie marszczącej, produkowane na indywidualny wymiar klienta
 • Materiał 100 % poliestrowy 
 • Montaż na agrafkach, haczykach lub żabkach. Na każdym typie karnisza.
 • Taśma marszcząca wyposażona w kieszonki do montażu na haczykach
 • Dół zasłony wykończony estetycznym podwinięciem na 10 cm
 • Boki zasłony wykończone podwinięciem  na szerokość 2 cm
 • Dostępne szerokości: 71, 148, 222, 296, 370 i 444 cm
 • Szer. zasłony podana jest przed umarszczeniem a proponowane przez nas umarszczenie wynosi 2:1 (zasłona o szer. 148 cm po umarszczeniu ma szer. 74 cm).
 • Zasłony o szerokości od 222 do 296 cm są zszywane z dwóch kawałków tkaniny a szersze niż 296 cm z trzech. Wynika to z szer. tkaniny która wynosi 152 cm
 • Wysokość zasłony dowolna max 400 cm
 • Dopuszczalna tolerancja w wymiarze wysokości zasłon +/- 2 cm. Wynika to ze specyfiki welurowych tkanin Velvet
Tkanina Velvet internet

Tkanina do zasłon Velvet

Materiały z których wykonujemy nasze zasłony to miękkie, welurowe tkaniny poliestrowe przeznaczone do ich produkcji. Wysoką jakość naszych tkanin zasłonowych potwierdzają atesty higieniczne oraz certyfikat Standard 100 Oeko-Tex. Materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia, a także spełniają światowe wymogi dotyczące zawartości szkodliwych związków chemicznych.

Wymiarowanie zasłon

Określ szerokość, jaką ma zasłonić umarszczona zasłona i dodaj od 80% do 100% w zależności od tego, jak intensywnie ma być umarszczona zasłona. Jeżeli planujesz zawiesić zasłonę na żabkach lub agrafkach, to wysokość zasłony zmierz od żabek lub agrafek do podłogi lub parapetu.

Jeżeli planujesz zawiesić zasłonę na haczykach lub agrafkach za kieszonki w taśmie, to określając wysokość zasłony uwzględnij na jakiej wysokości znajdują się kieszonki, za które planujesz zahaczyć zasłonę. Niżej w opisie taśmy podajemy odległości na których są kieszonki.

Jeśli chcesz aby twoja zasłona leżała na podłodze dodaj do wysokości około 20 cm.

Zasłony pomiar
Zasłony i firany 8

Wszechstronność zastosowania

Zasłony welurowe, które znajdziesz w ofercie Familyrollo wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Doskonale sprawdzą się  w salonie, pokoju dziennym, sypialni czy też pokoju dziecięcym. Z powodzeniem możesz udekorować nimi okna balkonowe lub wyjście tarasowe. Zasłony z weluru nie tylko doskonale zdobią pomieszczenie nadając mu charakteru ale również pełnią funkcję praktyczną ponieważ zaciemniają pomieszczenie.

 

Tkanina miękka i efektowna

Velvet to miękka, pokryta aksamitnym włosiem tkanina, która jest miękka i przyjemna w dotyku. Właśnie dlatego tkanina ta najczęściej jest wybierana do produkcji zasłon. Welur jest bowiem materiałem, który miękko układa się na oknie. Jest bardzo odporna na powstawanie zagnieceń. Tkanina od tyłu czyli na lewej stronie jest biała dzięki czemu nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.

Zasłony 3
Zasłony 4

Zasłony i rolety  rzymskie

Aby wnętrze zyskało odrobinę luksusowego charakteru, wybierz klasyczną roletę rzymską z delikatnej, przejrzystej tkaniny oraz zasłonę z weluru. To połączenie jest często polecane przez projektantów i dekoratorów wnętrz a samo w sobie jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Roleta rzymska pełni funkcję firmany przy czym można ją podnieść lub opuścić. Zasłona stanowi uzupełnienie dekoracji a po zasłonięciu jest praktyczną osłoną gdyż zapewnia intymność i chroni przed promieniami słonecznymi.

 

Zasłony i żaluzje drewniane

Bardzo popularnym wyborem w ostatnim czasie są zasłony połączone z żaluzjami z drewna. Polecamy je zwłaszcza osobom, które chcą mieć przyjemny spokój podczas snu. Zasłony welurowe są grube i mięsiste, a przy tym świetnie blokują światło słoneczne lub światło sztuczne wpadające z zewnątrz. Drewniane żaluzje wprowadzą do wnętrza regulowany cień i stworzą bardzo ciekawy efekt dekoracyjny.

 

Zasłony 7
Zasłony czyszczenie

Czyszczenie zasłon

Tkanina Velvet nadaje się do odkurzania miękką włosowatą końcówką odkurzacza. Większe zabrudzenia można uprać ale w tym przypadku należy się stosować do wytycznych producenta. Dzięki temu zasłony będą wyglądały elegancko przez długi czas. Do prania w niskiej temperaturze 30 stopni, najlepiej dodać odrobinę płynu przeznaczonego do delikatnych tkanin. Suszymy wieszając lekko wilgotne bezpośrednio na karniszu. Jeżeli jest potrzeba materiał można prasować ale tylko na lewej stronie, by nie uszkodzić włosia. Pod spód warto położyć miękki ręcznik.

 

Taśma marszcząca

Szerokość taśmy wynosi 10 cm, ma 4 sznurki do umarszczenia oraz 3 rzędy kieszonek. Pierwszy rząd kieszonek jest na wysokości 1,5 cm od góry zasłony, drugi na 2,5 cm a trzeci w odległości 3,8 cm od górnej krawędzi zasłony. Aby prawidłowo zmarszczyć zasłonę należy równomiernie ściągnąć 4 sznurki taśmy. Marszczenie wykonuje się przez naciągnięcie sznureczków na obu końcach taśmy i najwygodniej wykonywać ten zabieg w 2 osoby.

Ważne! Aby zablokować marszczenie, należy przewiązać sznureczki. Nie należy odcinać końcówek sznureczków ponieważ ponowne wyprostowanie taśmy będzie niemożliwe. Zasłona po umarszczeniu powinna mierzyć około połowę szerokości zamawianej zasłony.

 

Rysunek taśmy marszczącej1
Zasłony 5

Ocena produktu
5.00 na podstawie 1 opinii
Preview 370941-104

Zasłona welurowa na taśmie

już od 54

Opinie o produkcie
Magda — Polecam

Przepięknie prezentują się zasłonki także polecam a trzeba dodać że cena jak za welurowe bardzo atrakcyjna.

3 dni temu
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk