Skorzystaj z 8% zniżki na żaluzje aluminiowe z kodem rabatowym "ALUMINIUM"
Promocja ważna od 24.01.2022 do 30.01.2022 

drewniane zaluzje
Powrót

Jak dobrać żaluzje drewniane do pomieszczenia?

Dobrze dopasowane osłony okien nie tylko będą pełnić funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Żaluzja drewniana cieszy się ostatnio dużą popularnością. To zasługa naturalnego i ponadczasowego materiału. Ponadto dodaje przytulnego charakteru, nawet w surowych oraz nowoczesnych wnętrzach. Jak dobrać żaluzje drewniane do pomieszczenia? Podpowiadamy!

Wygląd żaluzji drewnianych a charakter pomieszczenia

Kiedy myślisz o żaluzjach, pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl, to wykonanie z aluminium. Klasyczne panele umieszczone jeden pod drugim nie mają wiele wspólnego z atrakcyjnym i przytulnym wyglądem pomieszczenia. Jednak żaluzja drewniana, która wypiera na rynku aluminiową, to zupełna odwrotność. Pasuje do klasycznych wnętrz, a także uzupełnia nowoczesne aranżacje. Świetnie prezentuje się też w stylu rustykalnym oraz skandynawskim.

Szerokie zastosowanie sprawia, że to właśnie drewno często jest wybierane na praktyczny materiał do osłony okna. Masz też pewność, że jest ponadczasowy. Żaluzja drewniana powinna być jednak dopasowana do charakteru pomieszczenia. Najlepiej sprawdzi się w pokojach dziennych, sypialniach czy biurach. Nie ma jednak przeciwwskazań do mocowania jej w kuchni, a nawet w łazience. Trzeba jednak pamiętać o wysokiej jakości drewna, np. żaluzje drewniane bambusowe będą znacznie bardziej odporne na wilgoć. Ponadto, dzięki temu, że są lżejsze i cieńsze od drewnianych, doskonale prezentują się w dużych oknach.

Żaluzja drewniana, ze względu na wykonanie z szlachetnego materiału, nigdy nie przestanie być modna. Właśnie dlatego jest częstym wyposażeniem biur, sklepów czy lokali usługowych.

Kolor żaluzji drewnianych

Jak się okazuje, żaluzja drewniana wcale nie musi być brązowa. Dzięki temu łatwiej dopasujesz jej odcień do całej aranżacji. Biel jest bardzo popularna w stylu skandynawskim i boho, z kolei brąz w orzechowym odcieniu w klasycznych wnętrzach. Bardzo ciemne żaluzje drewniane to częsty wybór miłośników loftowych aranżacji, ale też doskonale wyglądają w nowoczesnych pomieszczeniach. Świetnie współgrają z drewnianymi meblami.

Dopasuj też kolor lameli do stolarki okiennej, aby uzyskać spójną całość. To bezpieczne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie masz pomysłu na to, jak komponować poszczególne barwy wnętrza. W praktyce do jasnej ramy wybierasz jaśniejsze odcienie lameli, a do ciemnej – także w ciemnym kolorze. Zwróć też uwagę na to, czy barwa ma chłodniejszy, czy cieplejszy ton.

Żaluzja drewniana powinna też dobrze komponować się z kolorem ścian, podłóg i mebli, aby nie przytłoczyła pomieszczenia ani nie rzucała się za bardzo w oczy. Osłony okienne powinny być w pełni harmonijne z pozostałą aranżacją.

Żaluzje drewniane 50mm

Widok za oknem Rama okna Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Nature Ebony Nature Ebony
HIT cenowy

Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Nature Ebony

już od 200

Widok za oknem Rama okna Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Bamboo Natural Bamboo Natural
Premium

Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Bamboo Natural

już od 219

Widok za oknem Rama okna Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Bamboo Ash Ash
Dostępne od 03.2022r.

Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Bamboo Ash

już od 219

Widok za oknem Rama okna Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Walnut Walnut
HIT cenowy

Żaluzja drewniana 50MM - montaż na oknie - Walnut

już od 200

Szerokość lameli i sposób montażu

Żaluzja drewniana powinna być dopasowana do konkretnego pomieszczenia. Na rynku znajdziesz więc lamele o różnej szerokości, a najpopularniejsze z nich mieszczą się w przedziale 25-50 mm. Pamiętaj o tym, że cieńsze panele są znacznie łatwiejsze w sterowaniu. Można szybciej i skuteczniej ustawić odpowiednie natężenie światła wpadającego do pomieszczenia. Szersze lamele spełniają swoją praktyczną funkcję, kiedy się je podnosi i opuszcza.

Wraz z szerokością lameli wiąże się także sposób mocowania, jaki ma konkretna żaluzja drewniana. Cieńsze można przytwierdzić na skrzydłach okiennych, a szersze lepiej zamocować do sufitu. Sprawdź też inne sposoby, np. montowanie do ściany czy też we wnęce okiennej. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zatrzymania żaluzji w dowolnej pozycji albo obracania lamelami w obydwie strony. Odwiedź sklep familyrollo.pl i dopasuj produkt do swoich potrzeb. Czeka Cię tu szeroka oferta tkanin i rozwiązań technicznych!

Potrzebujesz
pomocy?
Można śmiało
do nas dzwonić
+48 736 234 877
Można śmiało
do nas napisać
sklep@familyrollo.pl
Oceń ten artykuł
5.00 na podstawie 1 opinii
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest Familyrollo S.A Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania określonego w ust. 3 powyżej, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Koszyk