Czego szukasz?
Dostęp do światła dziennego w biurze to bardzo istotna kwestia. Weź ją pod uwagę już na etapie wykończenia przestrzeni. Tylko dobrze dopasowane osłony okienne będą w stanie zapewnić odpowiednią ilość światła i zapobiec przegrzaniu pomieszczenia. Sprawdź, jakie rolety do biura są najlepsze.
Biuro może kojarzyć się z przestrzenią przeznaczoną dla kilkunastu czy też kilkudziesięciu pracowników, ale nie tylko. W ostatnim czasie to także przestrzeń domowa, w której postawione jest biurko, sprzęt elektroniczny i wygodne krzesło. W każdej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę odpowiednią ilość światła, która dociera do wewnątrz. Oczywiście im więcej naturalnych promieni, tym przyjemniej się pracuje, bo nie trzeba zapalać sztucznego oświetlenia. Jednak mogą mieć one wpływ na problemy z odbijającym się światłem na monitorach komputerów, a także nadmierne przegrzanie pomieszczeń. Komfort pracy dla osób przebywających wewnątrz jest najważniejszy, dlatego ten aspekt trzeba wziąć szczególnie pod uwagę.
Drugą kwestią jest design. Zastanawiając się, jakie rolety do biura są najlepsze, nie warto zaburzać estetycznej przestrzeni. Tu lepiej wyglądają stonowane odcienie i minimalistyczne konstrukcje, które nie drażnią wzroku.
Kluczowa jest także odporność na eksploatację. Nie da się ukryć, że w biurze przebywa często sporo osób, dlatego wysokiej jakości materiały to podstawa. Muszą one przetrwać wiele lat codziennego użytkowania. W dodatku pracownicy z pewnością docenią rolety do biura, które są łatwe i szybkie w obsłudze.
Jeśli zastanawiasz się, co będzie lepsze – rolety czy żaluzje, poznaj ich wady i zalety w naszym ostatnim wpisie.
W dużych biurowcach królują przeszklenia, dzięki którym we wnętrzu jest dość jasno. Im większe powierzchnie, tym trudniej je zasłonić. Klasyczne rolety mogą nie zdać tutaj egzaminu, bo samo zasłanianie każdego okna oddzielnie mogłoby być stratą czasu.
Jeśli pomieszczenie i przeszklenia nie są duże, to rolety do biura są idealnym wyborem. Wystarczy, że wybierzesz materiał, który skutecznie odbija promienie słoneczne. Jednocześnie nie powinien on zupełnie zaciemniać wnętrza, co jest natomiast świetnym rozwiązaniem np. w sypialni. W biurze nie można doprowadzić do zupełnej ciemności, utrudnia to pracę i wymaga ciągłego przebywania w sztucznym świetle. Najlepszym wyborem są zatem przyciemniające rolety do biura (chronią przed odbijającym się światłem w pomieszczeniu i jednocześnie przepuszczają trochę promieni słonecznych). Warto też zwrócić uwagę na to, aby rolety do biura nie zasłaniały klamki, dlatego dobrze sprawdzą się rodzaje w kasecie i z prowadnicami. Alternatywą dla klasycznych materiałów są modele dzień noc.
W każdej aranżacji dobrze prezentują się także plisy okienne. Zaletą jest to, że można przysłonić całe okno lub tylko jego dowolny fragment. Materiał zapobiega powstawaniu refleksów na monitorze czy telewizorze. Jednocześnie plisowane rolety do biura prezentują się estetycznie, występują w subtelnych odcieniach, które łatwo dopasować np. do ścian, podłogi czy mebli. Sprawdź tutaj, czym różnią się rolety i plisy okienne.
Choć żaluzje aluminiowe straciły popularność w pomieszczeniach mieszkalnych, to w biurach są nadal praktyczne i estetyczne. Plusem jest możliwość regulacji poziomu natężenia światła we wnętrzu. Lamele mają różną szerokość, którą dopasujesz do rodzaju okna. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, zamiast rolet do biura wybierz żaluzje drewniane (Sprawdź tutaj nasz model Cherry). To ponadczasowy materiał, który świetnie izoluje ciepło, a także doskonale się prezentuje. Dzięki precyzyjnej regulacji ilości promieni słonecznych, we wnętrzu nie musi być zupełnie ciemno. Bez podnoszenia żaluzji można ustawić lamele w taki sposób, aby światło nie przeszkadzało w wykonywaniu codziennych obowiązków.
Kolejną opcją są żaluzje pionowe, które najlepiej wyglądają w przestronnych wnętrzach i dużych przeszkleniach, jak np. model Babie lato. Ze względu na atesty higieniczne, mogą być stosowane także w instytucjach użyteczności publicznej (np. szkołach, bankach i szpitalach). W dodatku żaluzje pionowe umożliwiają sterowanie kierunkiem padania światła. To niesamowicie ważne dla pracowników, szczególnie w dużej przestrzeni biurowej. Ułatwia dostosowanie promieni słonecznych w taki sposób, aby nie padały one bezpośrednio na ekrany. Tkaniny wykorzystywane w produkcji są odporne na blaknięcie i wszelkie zabrudzenia.